перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив  
лого садочка  

Свято мам у цілім світі 12.03.2018

Спортивне свято 16.02.2018

Іваничівський ДНЗ (ясла – садок ) «Калинонька» отримав нові меблі 11.01.2018

День дошкільника 27.09.2017

Звіт завідувача 07.09.2017

В Іваничівський ДНЗ завітали гості 23.08.2017

В ДНЗ завітали Іваничівські рятувальники 14.07.2017

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 19.05.2017

Свято Весни 10.03.2017

Відкрите заняття 23.02.2017

Семінар вихователів дошкільних закладів району 21.02.2017

Іваничівський ДНЗ «Калинонька» отримав нові меблі 11.01.2017

НОВИЙ РІК ПРОЙШОВ ЯСКРАВО! 06.01.2017

Подарунки для дітей 29.12.2016


Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей  Головна
Про нас (паспорт ДНЗ)
Освітні завдання
Мережа груп
Організація навчально-виховного процесу
Наші педагоги
Новини дошкільної родини
Звіт керівника


 

Звіт керівника

Звіт
завідувача Іваничівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Калинонька» за 2016-2017 н.р.
Іваничівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Калинонька» розташований у типовому приміщені. Заклад розрахований на 205 місць, відвідує 250 дітей. На кінець року з групами короткотривалого перебування відвідувало 282 дитини. У ДНЗ функціонує 11 груп загального розвитку, групи комплектуються за віковими ознаками:
- 2 групи ясельного віку;
- 3 групи молодшого віку;
- 3 групи середнього віку;
- 3 групи старшого віку.
Наповнюваність груп ясельного віку при нормі 15 дітей становить 18-20 дітей, старшого віку 24-26 дитини. У групах короткотривалого перебування перебувало 32 дитини.
Дошкільний навчальний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем, та 10.5 годинним перебуванням дітей. Протягом 2016-2017 року педагогічний колектив працював над такими завданнями :
1. Формування національної свідомості у дітей дошкільного віку
2. Підвищення якості дошкільної освіти шляхом впровадження інноваційних методів навчання і виховання дошкільників з метою максимального охоплення дітей дошкільною освітою. Надання їм якісних освітніх послуг та створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості. 3. Збереження та зміцнення фізичного, психічного здоров’я дітей.
4. Вдосконалення розвивального середовища по вікових групах.
5. Формування мовленнєвої компетенції дошкільників.
Іваничівський дошкільний навчальний заклад укомплектований педагогічними кадрами 24 педагогічних працівників. У ДНЗ 11 педагогів з вищою освітою, 13 – із неповною вищою освітою, 2 педагоги мають звання «Старший вихователь», Черняк Л.В. Гавінська Л.В. вищу категорію Невальонна Л.І, Мощинська Л.П., Семків Л.О., Черняк Л.В., встановлена II категорія Мельничук О.В. Стоцька Н.М.
Позитивні зміни в освітньому процесі дошкільного навчального закладу відбулися завдяки підвищенню кваліфікаційного рівня педагогічних працівників і якісних змін рівня сформованості компетентностей вихованців у різних сферах життєдіяльності.
Згідно плану курсової перепідготовки пройшли курси підвищення кваліфікації у 2016 – 2017 н.р. такі педагоги: Рудовська М.Є., Пилипюк А.І., Мельник І.В., Парадуха О.Г. Була проведена атестація педагогічних працівників : вихователь Бабак Ірина Олександрівна – відповідає займаній посаді, установлена кваліфікаційна категорію «спеціаліст другої категорії» з встановленням 10 розряду згідно єдиної тарифної сітки.
вихователь Мельник Лариса Валентинівна – відповідає займаній посаді, з визначенням посадового окладу (ставки заробітної плати) 9 розряду згідно єдиної тарифної сітки. У 2017 – 2018 навчальному році буде проведено атестацію вихователів Рудовської М.Є, Мельник І.В., та Парадухи О.Г.
Куси підвищення кваліфікації педагогічних працівників пройдуть такі працівники Невальонна Л.І., Мощинська Л.П., Приступа В.М., Семків Л.О., Черняк Л.В, Силищук А.А.
Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів робота колективу ДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю.
Самоосвітня діяльність педагогів здійснювалась на педрадах, колективних переглядах, семінарах-практикумах. Під час проведення засідань педагогічних рад педагоги отримували інформацію з різних питань виховання та навчання дошкільнят. Це допомагало їм правильно планувати свою роботу. Консультуючись освітяни вибирали методи і прийоми за допомогою яких краще здійснювати навчальний процес. Участь у колективних переглядах надала змогу навчитися вирішувати ті чи інші проблеми або завдання. Під час проведення та відвідування занять педагоги вдосконалювали прийоми роботи по зміцненню здоров’я дітей. Створивши розвивальний простір для дітей в кожній віковій групі, вихователь допомагав у виборі дитиною різного виду діяльності, розвивав вміння спілкуватися між собою і з дорослими. На належному рівні виконувалися вимоги діючих програм «Зернятко», «Впевнений старт», «Українське дошкілля».
На допомогу педагогам функціонує методичний кабінет Черняк Л.В. вихователь-методист надає консультації по проведенню занять та розваг вихователям, кабінет обладнаний усім необхідним матеріалом для проведення освітньо-виховної роботи:
- методична література;
- розробки різних видів занять з різних розділів програми;
- сценарії святкових ранків, розваг;
- періодична пресса за спеціальністю «Дошкільне виховання»;
- дидактичний демонстраційний та роздатковий матеріал;
- атрибути до ігор;
- м’які іграшки та іграшки до лялькового та настільного театру.
Було проведено аналіз знань у дітей молодших, середніх та старших груп. Відповідно до базового компонетну дошкільної освіти високий рівень знань показали діти середньої №1 – 86%, середньої №2 – 82%, та старшої груп №1 – 88%, старшої №2 – 84%, старша № – 86%.
Наші діти поповнили ряди учнів першої та другої школи. Випустили в школу 52 дітей. Зараховано на протязі 2017 року 53 дитина.
Протягом 2016-2017 навчального року у дошкільному навчальному закладі проводилися розваги, святкові ранки, лялькові та інсценізовані вистави, щоденна ранкова гімнастика під музику та відкриті заняття які проводили вихователі у своїх группах:
Вихователь Бабак І.О. провела – відкриття заняття з образотворчого мистецтва на тему : «Засніжене дерево», Мельник Л.В. - відкрите заняття з розвитку мовлення на тему « Опис українського національного дому» де були присутні всі вихователі садочка, ділились досвідом та проводили обговорення проведених занять.
Наші діти брали участь у фестивалі дошкільних закладів району, який відбувся 1 червня 2017 року, і не тільки діти. Двоє вихователів були ведучими на заході Мельничук О.В., та Ярмолюк О.М. прохання до вихователів та муз.керівників підготувати більше номерів для участі у конкурсі, який тепер буде проходити кожного року 1 червня.
В Іваничівськму дошкільному закладі відбувся семінар вихователів дошкільних закладів району. Інструктор з фізкульрути Пилипюк А.І. провела відкрите заняття «Фізкультура це здоров'я дітей» на заняття були запрошені інспектор – методист районного відділу освіти Лапінська Н.П., заступник селищнього голови – Пасевич М.Ф. та секретар селищної ради Сарабуна В.О.
У квітні 2017 року був проведений тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей. Сценарії та фотоматеріали проведення тижня безпеки були подані на конкурс у обласний відділ освіти. Також наші діти брали участь у конкурсі ранкової гімнастики, який проводився у Луцьку. При проведенні тижня безпеки були залучені працівники служби порятунку, які провели змістовну бесіду для дітей та показали як працює пожежна машина, як подається вода на пожежу діти самі пробували користуватись рукавами під наглядом працівників служби. По всіх групах під час тижня безпеки життєдіяльності дитини були проведні розваги, бесіди практичні тренінги. Фотозвіт про проведення тижня безпеки життєдіяльності дитини є на сайті ДНЗ.
До послуг дітей фізкультурний зал, в якому інструктор з фізкультури Пилипюк Анна Ігорівна проводить заняття, спортивні свята та розваги. Зал обладнаний спортивним інвентарем. В музичному залі проводяться заняття, розваги та свята. Є оформлена світлиця у якій вихователі проводять заняття з дітьми по народознавству. Пріорітетними напрямами діяльності ДНЗ є:
• удосконалення професійної компетентності педагогів;
• створення сприятливих умов для гармонійного поєднання інтелектуального розвитку обдарованої дитини дошкільного віку з фізичним, соціальним, емоційно-вольовим, моральним, естетичним розвитком;
• впровадження в освітній процесс новітніх технологій виховання та навчання;
• формування здоров'язберігаючої функції особистості дитини, забезпечення її прав на здобуття якісної дошкільної освіти;
• підвищення рівня компетентності родини вихованців ДНЗ.
Ключовими пріорітетами змістовного наповнення освітнього процессу є такі:
• національно патріотичне виховання;
• економічне виховання;
• формування у вихованців навичок спілкування й ефективної взаємодії з однолітками, дорослими;
• музичне виховання;
• серед засобів освітнього впливу на дитячу особистість – творча гра (сюжетно - рольова, конструкторсько будівельна, театралізація, драматизація ), а також художня література (фольклор, авторські твори) і робота з дитячою книжкою.
Основними освітніми завданнями вважаємо такі:
1. Розвивати пізнавальні здібності дошкільників.
2. Збагачувати практичний досвід дітей через залучення до різних видів дитячої діяльності.
3. Продовжувати роботу з оновленням та поповнення предметно-ігрового середовища в групах.
Шановні вихователі та помічники вихователів хочу подякувати вам за плідну працю, за виховання дітей, адже батьки довірили вам саме найдорожче – своїх дітей.
Поряд з позитивними змінами, які відбулися в дошкільному навчальному закладі є ряд проблем, які залишилися нерозв’язаними і потребують подальшої роботи:
1. Забезпечення наочними посібниками згідно нових програм.
2. забезпечення роздатковим матеріалом на всі вікові групи.
В зв’язку з цим пріоритетним напрямом діяльності дошкільного навчального закладу є спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти – Державного стандарту.
На утримання дошкільної установи на 2017 рік виділено – 4169765 грн. на заробітну плату – 2347502 грн. на нарахування – 511232, в цю суму включено оклад, вислугу років, заміна для педагогічних працівників та помічників вихователів, виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення всім працівника установи. Не виділено кошти на винагороди для педагогічного персоналу.
На харчування – 611232 разом із спеціальним фондом (батьківська плата становить 210 000 тис. грн.). Є категорії дітей, які фінансує селищна рада на 100 % - малозабезпечених 17 дітей , це батьки які отримують соціальну допомогу на дітей. Діти учасників АТО – 13 дітей 100% фінансує селищна рада . Багатодітні 44 дитини – 50 % фінансує селищна рада. Батьки дітей ясельної групи платять 8 грн. за день відвідування, старших груп – 10 грн. за день відвідування.
У 2017 році було виділено додаткові кошти 20 000 грн. на закупівлі сніжки, ґрунтовки, клею, шпалерів та штукатурки.
Відрядження – 4920 (курси)
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 629458 грн.
На тепло постачання – 374735 грн.
На придбання газонокосарки 10 000 грн.
На придбання фарби для фарбування надвірного обладнання 13 000 грн.
Для придбання керамічної плитки для кухонних куточків у групах 31 600 грн.
Для придбання мийок, тумбочок та лінолеуму 19 000 грн.
На проведення вимірювання омічного опору в установі 1 000 грн.
у 2017 році всі кошти, які були виділені додатково сесією селищної ради використані, а товари закуплені.
А також було виділено 377 000 грн. на заробітну плату з них 74 652 грн. на нарахування Виділена субвенція для придбання надвірного обладнання, а саме : дві гойдалки балансир, 2 великі карусельки з кермом , дитячий комплекс «Рахівничка», 6 будиночків,2 гойдалки подвійних, 2 гірки малих – кошти плануються бути освоєні у вересні 2017 року.
Крім того ще були виділені додаткові кошти у вересні 2016 року , на придбання музичного центру 8 335 грн.
Додатково на заробітну плату 56 000 грн.
На заміну надщербленого посуду 24 170 грн.
На закупівлю цукру 15 000 грн.
Та виділена субвенція з державного бюджету 30 000 грн. при допомозі народного депутата Ігоря Гузя на придбання меблів для дітей (парти, ліжка та стільчики)
До дня дошкільного працівника селищний голова Войтюк Ф.В, заступник селищного голови Пасевич М.Ф. секретар селищної ради Сарабуна В.О. та депутати селищної ради подарували дітям багато іграшок, вручили працівникам премії та грамоти за хорошу роботу
Згідно статутної діяльності однією із основних функцій дошкільного навчального закладу є організація харчування дітей. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Постанови КМУ від 22.11.2004 р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства здоров’я України від 17.06.2006 р. №298/227 «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», ст.. 32 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови КМУ №258 від 21.05.1992 р. У дошкільному навчальному закладі працюють досвідчені кухарі. Про їх роботу свідчать результати за цей навчальний рік перевірок Держпродспоживслужби. Порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень відповідності нормам харчування калорійності дітей не виявлено. Виконання натуральних норм харчування на одну дитину вдень становить: ясельні групи м'ясо-102%, риба-65%, молоко-61%, масло-92%, сир твердий-67%, сир кисло-мочний-71%, сметана-120%, яйця-104%, цукор-100%. Діти старшого віку молодша-старші групи м'ясо-100%, риба-56%, молоко-74%, масло-10%, сир твердий-60%, сир кисло-молочний-64%, сметана-80%, яйця-149, цукор-100%. Аналіз виконання норм харчування становить, що у цілому харчування дітей здійснюється наближеним до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним. Діти отримують від 1.5 до 2 тис. калорій. Деякі продукти харчування не були виконані норми на 100% так, як коштів не вистачає, адже продукти коштують дорого.
Меню складається враховуючи вартість харчування дітей та калорійність продуктів. Меню затверджується Начальником управління Держпродспоживслужби у Волинській області у Іваничівському районі Просапчук Л.В. Харчування дітей у ДНЗ трьохразове, сніданок, обід, вечеря проводилося згідно встановлених фізіологічних та грошових норм.
Продукти харчування постачають гуртівні та підприємці згідно заключених договорів із головою селищної ради. Діти отримують всі потрібні продукти харчування: овочі, фрукти, крупи, м'ясо, соки, молоко натуральне від фермерського господарства, м’ясо закупляємо від населення, яке проходить перевірку ветеринарною службою.
У 2016-2017 році в установі проведено поточний ремонт всього приміщення садочка силами батьків та працівників навчального закладу. Замінено керамічну плитку у кухонних куточках по всіх групах, замінено унітази та каналізаційні труби, та труби на холодну воду на 2 – поверсі, та відремонтована санітарна кімната у 3 – середній групу а саме замінено унітази та умивальники. Пофарбовано надвірне обладнання на ігрових і спортивному майданчиках. Відремонтовано витяжку на кухні.
Окрім всього того що зроблено в установі є ряд проблем, які коштують чималих коштів:
Утеплити приміщення садочка,
Придбати килимові покриття на групи та музичний зал,
Провести капітальний ремонт у туалетних кімнатах у двох ясельних групах, та у загальних туалетних кімнатах,
Провести заміну внутрішніх дверей у деяких групах та пральній.
Провести капітальний ремонт загального коридора на І поверсі, замінити плитку на стінах та підлозі.
Відремонтувати відмостку навколо приміщення садочка,
Відремонтувати пожежні драбини, аварійність їхня загрожує життю і здоров’ю дітей.
Велику матеріальну та фізичну допомогу надавали батьки при проведенні ремонтних робіт по групах дошкільного закладу, та встановлення павільйонів, гойдалок гірок, пісочниць на майданчиках. Дякуючи батькам та працівникам у проведенні ремонту садочка та придбанні тюлів, меблів, іграшок, шпалерів адже без їхньої допомоги та коштів селищної ради установа немала би такого гарного та привабливого вигляду. Все що було куплено батьками поставлено на прихід у бухгалтерії селищної ради.
Щиро дякуємо голові селищної ради Войтюку Ф.В. та депутатському корпусу за їхню фінансову підтримку. На закінчення працівників закладу хочу привітати з початком навчального року, подякувати за вашу нелегку роботу,побажати здоров’я, терпіння, мирного неба, високої заробітної плати та поваги від батьків.
Дякую за увагу.

07.09.2017 13:41